Nabíjecí stanice pro elektromobily

Chytrá auta si zaslouží chytré auto nabíječky.

Chytré veřejné i domácí nabíjecí stanice pro Váš elektromobil

Elektrická auta jsou budoucností dopravy a my vám pomůžeme být připraveni. Nabízíme chytré nabíjecí stanice pro elektromobily, které vám umožní nabíjet vaše vozidlo pohodlně a efektivně přímo u vás doma.

Kombinujte s fotovoltaickou elektrárnou

V kombinaci fotovoltaiky a elektro nabíjecích stanic dosáhnete dalšího bonusu 10 000 Kč. Navíc využíváte zelenou energii a přebytků – wallbox dokáže komunikovat se střídačem a využívá nespotřebovanou energii.

Více Méně

Dotace až 15 000 Kč

S naší odbornou pomocí Vám pomůžeme získat dotaci až 15 000 Kč.
Více Méně

Záruky

Standardně instalujeme výrobce Alfen a SolaX. Záruční doby jsou 2 a 3 roky. Záruka na práce se vztahuje dle zákoníku.

Více Méně

Váš partner pro udržitelný život

Buďte připraveni na budoucnost

Naše nabíjecí stanice jsou navrženy tak, aby se snadno integrovaly do vaší domácí energetické sítě a optimalizovaly využití energie z vašich solárních panelů. Navíc, díky moderním technologiím, můžete sledovat a řídit proces nabíjení odkudkoli pomocí vašeho chytrého telefonu. Udržitelná doprava je na dosah ruky.

Domácí nabíjení jako nejpohodlnější řešení

Nabíjení elektro automobilu bude především šetřit váš čas. Statistický úřad v Anglii provedl průzkum, ve kterém spočítal, že auto využíváme pouze 6 hodin za týden. Proč kvůli tomu jezdit na čerpací stanici, čekat, než na vás přijde řada, a ztratit tak na čerpacích stanicích dohromady více času, než auto vůbec využijete? 

Čas je něco, co hraje při elektromobilitě zásadní roli, stejně jako úspora financí. Obecně platí, že provoz elektromobilu stojí ročně ½ toho, co provoz auta stejné velikosti poháněné benzínem.

Váš elektromobil si zaslouží chytrou nabíjecí stanici

Chytré dobíjecí stanice Alfen představují širokou paletu inovativních možností, které je možné upravit podle vašich specifických potřeb. Aplikace MyEve nabízí efektivní a uživatelsky příjemnou cestu k instalaci, nastavení a řízení dobíjecích stanic přímo z vaší ruky.

Máte otázky? Neváhejte nás kontaktovat!

Pokud jste na webu nenašli to, co jste hledali, neváhejte nás kontaktovat pomocí našeho formuláře nebo na níže uvedeném telefonním čísle.

Kontakt


Baterie

Hlavní funkcí baterie je samozřejmě ukládání el. energie, ale také slouží k vykrývání nerovnoměrností ve výrobě. Pokud dojde k zastínění panelů, např. kvůli mrakům, dojde i k poklesu výroby panelů, jelikož na ně zkrátka nesvítí slunce, ze kterého energii vyrábějí. Ke kompenzaci těchto propadů ve výrobě slouží přes den právě baterie, protože je schopná naakumulovanou energií tyto propady výroby nahradit, abyste nemuseli dokupovat energii z distribuční sítě.

Baterie Vám poskytují možnost využít vyrobenou energii i přes noc, kdy FVE nic nevyrábí. Z tohoto důvodu doporučujeme instalovat baterie s celkovou kapacitou 8-10 kWh. Také mohou sloužit jako rezerva při výpadku elektřiny (více informací v Back-up).

Námi používané baterie jsou technologie LiFePO4 a tato technologie je brána jako jedna z nejbezpečnějších z požárního i obecně bezpečnostního rizika. Průměrná životnost baterií je při limitu nabití/vybití 90% asi 6000 cyklů (1 cyklus = nabití/vybití 90% kapacity baterie) a tato životnost je garantovaná přímo výrobcem.

Fotovoltaické panely

Panely jsou relativně jednoduchou technologií fungující na základě fotoelektrického jevu a slouží k přeměně slunečního světla na stejnosměrný elektrický proud. Energie je dále poslána do střídače ke zpracování. Nejlepší orientací pro instalaci panelů je pak samozřejmě jižní strana, případně co nejjižnější.

K uchycení panelů se používá systém kotvení a uchycovacích háků, které jsou pomocí šroubů přichyceny ke krovům. U speciálních případů např. falcovaný plech se postupuje individuálně, zde to je pomocí spon na falcovanou krytinu. U ploché střechy je použita konstrukce zajišťující alespoň minimální sklon 15° se samozátěží. Samotné panely váží od 20 do 30 kg, záleží na výrobci.

Střídač / měnič

Začneme u toho nejdůležitějšího pro celou FVE a tím je její „srdce,“ kterým je měnič/střídač/invertor (všechny názvy myslí jednu technologii). Jeho hlavní funkcí je překonvertování stejnosměrné energie DC vyrobené v panelech na střídavou AC a následně ji usměrňují, kde je potřeba. V podstatě se jedná o takového překladatele, který elektřinu z panelů zpracuje na pro Vaše spotřebiče stravitelnou energii.
Výkon měniče nám značí nejen jak velkou elektrárnu zvládne řídit (10 kW měnič zvládne až 10 kWp v panelech), ale také si z toho lze vyvodit, jak velký výkon Vám zvládne poslat na fázi. Měnič zvládne poslat na fázi maximálně třetinu svého výkonu. S tím je důležité počítat – pokud totiž budete mít na určité fázi vyšší spotřebu, než je 1/3 výkonu střídače, budete muset stále dokupovat energii z distribuční sítě. Asynchronní střídače zvládají posílat energii na fázi nerovnoměrně (např. na první fázi posílá 3,3 kW, na druhé fázi 2 kW a na třetí 0,5 kW), nicméně je zde vždy hranice maxima, které je měnič schopen na fázi poslat, což je výše zmíněná 1/3 výkonu.